MENUPVC PİMAŞ BORU (TİP1)


PVC SİLENTA 3A SESSİZ BORU

PVC SİLENTA PREMIUM SESSİZ BORU

Sert PVC malzemeden üretilen PVC boru ve ek parçalar, farklı hava koşullarında dayanıklıdır. Yanmaz, yüksek dirençli ve rijit yapısı sayesinde yapı sektörünün en çok tercih ettiği boru çeşididir.

Avantajları:
- Hafiftir taşıma ve montaj kolaylığı sağlar.
- Çürümeye ve korozyona dayanıklıdır.
- Basınç kaybı düşüktür.
- Yüzeyi pürüzsüz ve parlaktır.
- Yüksek darbe dayanımı vardır.
- Basınçlı ek parçalara tamamen uyumludur.
- Uzun ömürlüdür ve bakım gerektirmez.

Kullanım alanları:
- Yer altı ve yer üstü su taşıma sistemlerinde (şehir, endüstriyel alanlar atık su sistemleri)
- Elektrik ve haberleşme sistemlerinde,
- Kanalizasyon, pis su ve atık madde deşarj sistemlerinde,
- Kimyasal ve endüstriyel tesislerde basınçsız hatlarda.

Hammadde Özellikleri nelerdir?

PVC çok geniş ve farklı sektörlerde kullanılan dünya kimya endüstrisinin en yaygın ve en değerli kimyasallarından biridir. Polivinil klorür amorf plastiklerin başında gelir. Beyaz veya açık sıra renkte ve toz halinde bir polimerdir. PVC –U sert PVC olarak bilinen plastikleştirici katılmamış polivinil klorürdür.

Sıcaklık dayanımı & kullanım basıncı nedir?

95 C⁰ye kadar olan sıcak suya dayanıklıdır. PVC atık su borusu basınçlı sistemlerde kullanılmaz. Yatayda 3 derece açıyla döşenmesi tavsiye edilir.

Kimyasallara dayanımı nedir?

Düzgün ve pürüzsüz içi yüzeyi ile bakteri üretmez, İnorganik ve organik asitlere ve alkalilere karşı dayanıklıdır.60 C⁰’ye kadar fiziksel özelliklerini korur.

PP ile PVC malzemenin atık suda veya basınçlı sistemlerde farkı nedir?

Her iki malzemede termoplastik malzemedir. Farkları PP malzeme PVC malzemeye göre sertliği daha düşüktür. Sertlik değeri ve elastiklik modülü yüksek olan PVC malzemeden üretilen borular toprak altında PP malzemeye göre daha mukavemetlidirler. Fakat bu avantajının yanında PVC malzeme PP malzemeye göre darbe mukavemeti daha düşük olan bir malzemedir. Ayrıca PP malzemede sıcaklık dayanımı PVC malzemeye göre daha yüksektir.  PP malzeme 110 C˚ üzerinde yumuşama sıcaklığına sahipken PVC malzemede yumuşama sıcaklığı 70 C˚  değerlerindedir. Yüksek sıcaklıklarda basınçlı veya basınçsız hatlarda PP malzeme PVC malzemeye göre daha mukavemetlidir.  Yanma özelliği açısından PP boruda yanma alevlenme şeklinde olurken PVC boruda yanma is oluşumu şeklinde olur.  
3-) PVC boru TSE belgesi